Custom Search

Haber Yazıları Sunusu

26 Ocak 2013

Aşağıda dosyanın bir kısmı verilmiştir.

GAZETE
Politika, ekonomi, kültür ve daha başka konularda haber ve bilgi vermek için yorumlu veya yorumsuz, her gün veya belirli zaman aralıklarıyla çıkarılan yayın.
SÜTUN
Gazete, dergi, kitap vb. yazılı şeylerde, sayfanın yukarıdan aşağıya doğru ayrılmış olduğu dar bölümlerden her biri.
SÜRMANŞET
GAZETELERİN BİRİNCİ SAYFASINDAKİ LOGONUN ÜZERİNDE KULLANILAN BAŞLIK.
MANŞET
GAZETELERİN İLK SAYFASINA İRİ PUNTOLARLA KONULAN BAŞLIK.
AJANS
HABER TOPLAMA VE YAYMA İŞİYLE UĞRAŞAN KURULUŞ.
ANADOLU AJANSI, CİHAN HABER AJANSI, DHA, İHA
KÖŞE YAZISI
(FIKRA)
Bir yazarın herhangi bir konu veya günlük olaylar hakkındaki görüşlerini, düşüncelerini ayrıntılara inmeden anlattığı gazete ve dergilerde yayımlanan kısa fikir yazılarına Fıkra denir.

TEKZİP: YALANLAMA
Emekli Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek’ın eşi Sevil Örnek, gazeteci Fatih Altaylı’nın “Darbeci Bir Salağın Anatomisi”  başlıklı yazısında kişilik haklarının hedef alındığı ve yazılanların gerçek dışı olduğu gerekçesiyle yazıyı tekzip etti. Tekzip, Altaylı’nın yazısının yer aldığı Habertürk internet sitesinde yayınlanmakta. İşte o tekzip
İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla yayınlanmaktadır
“İnternet Gazetinizde yayınlanan ve Fatih Altaylı tarafından yazılan “Darbeci bir salağın anatomisi” başlıklı yazının son kısmında şahsım hedef alınarak ileri sürülen sorular tümüyle gerçek dışı tekzibi zaruret olmuştur. Eşim Özden Örnek’in görevde olduğu sürede ve sonrasında asker veya sivil hiç kimseden takı ödünç almış değilim. Asla yurtdışına giderken borç almış değilim. Soru şeklinde tarafıma yöneltilen bu iddialar tamamen gerçek dışıdır ve açıkça temelsizdir. Eşim hakkında da kendi hakkımda da her türlü soruya yanıt verdim vermeye de devam edeceğim. Bu nedenle, hakkımda yayınlanan gerçek dışı bu yazı içeriğini tekzip eder, kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.”
Sevil Örnek

YUKARIDAKİ DOKÜMANIN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI TIKLAYARAK İNDİREBİLİRSİNİZ.

Haber Yazıları Ders Sunusu

Erdeniz SAYDAM

Ders Sunuları ya da Haber Yazıları Sayfasına Git

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Yazılı Edebiyat Ders Sunusu
Yeni Site