Custom Search

2007 – 2008 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Sunusu

5 Şubat 2013

Ekte ki Dosyanın İçeriğinden Bir Kısmının Görünümü:

2007-2008 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ PROGRAMI SUNUSU

Sayın müdürüm, değerli öğretmen arkadaşlarım, güzel yurdumun geleceği sevgili gençler,

Bugün 17 Eylül…  2007 – 2008 Eğitim- Öğretim Yılının ilk günü..  Bugün eğitim ordusu ve onun neferlerinin ders zilinin çaldığı  gün..

Uzun soluklu yeni bir ders yılına sevinç ve heyecanla başlıyoruz bugün.

İnsanoğlunun tarih sahnesine çıktığından bu yana en büyük işlevinin, maddî ve manevî ihtiyaçlarını karşılamak, daha rahat, mutlu, çağdaş bir yaşam düzeyine ulaşmak biçiminde verdiği uğraş olarak karşımıza çıkıyor.

 Çağdaşlaşmanın, modernleşmenin, kalkınmış ve mutlu bir toplum olmanın yolu da şüphesiz ki eğitimden geçmektedir.

Günümüz devletleri halklarını mutlu kılmak için eğitime büyük bir önem vermekte, sahip oldukları kaynakları bu alanda değerlendirmeyi yeğlemektedirler.

Bizler de Kültür-Edebiyat Kulübü olarak yeni eğitim- öğretim yılına başladığımız bu günde kısa bir açılış programı hazırladık. Bizleri ilgi ve sabırla dinleyeceğinizi düşünerek hepinize şimdiden ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Şimdi sizleri başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk büyükleri, aziz şehitlerimiz, ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizin aziz hatıraları için ( 1 ) dakikalık saygı duruşuna; ardından İstiklal Marşı’ mızı söylemeye davet ediyorum.

Dosyanın Tamamını İndirmek İçin Tıklayın

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.