Custom Search

Kendine İyi Bak Şiiri

21 Mart 2013

Kendine İyi Bak Şiiri

Kendine iyi bak bir veda değil elveda cümlesidir çoğu zaman. O üç kelimeden çok daha fazlasını gizler içinde.
Kendine iyi bak çünkü bundan sonra ben yanında olmıcam, olamıcam, istesemde, istemesemde.
Sevdim bir zamanlar seni hala seviyorum ve benden sonrada mutlu olmanı istiyorum.
Olurda bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum, kendine iyi bak çünkü bundan sonra kendinden başkası olmayacak yanında sana bakacak. Ben olmıcam…

Kendine iyi bak ve beni düşünme. Çünkü bende seni düşünmeyeceğim artık.. Arama sakın beni, yazma çünkü ben yazmıcam..
Sil beni yüreğinden, çünkü ben sileceğim fakat yaşanılan, paylaşılan güzel şeyler hatırına sana yürekten mutluluklar diliyorum ve ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum..
Kendine iyi bak aramızda geçen herşeye rağmen benden sonra iyi olduğunu bilmeyi tercih ederim.. Aslında bilmem çok önemli de değil iyi olduğunu varsayıcam…

Seni bir daha görmemek üzere gidiyorum.. Seni kendinle baş başa yapayalnız bırakıyorum biliyorum kendini bırakıcaksın benden sonra, o yüzden iyi bak diyorum.. Aslına bakarsan çok fazla umursamıyorum…
Kendine iyi bak derler ve giderler, tutkuyla sevenler bazen birden fazla söylerler bunu. Çünkü onlari ayırmak eti tırnaktan ayırmak gibidir.. Kolay kolay kopamaz onlar.

Süreç çok acı vericidir, yürek parçalayıcıdır…. Her seferinde azalan umutlarla geri döner ve yine kendine iyi bak gözleriyle ayrılırlar.. Ta ki umutta, sevgide tükeninceye kadar, ta ki son elvada mezar sessizliğine bürününceye kadar..
Tutkunun ötesinde sevenler bir kez kendine iyi bak derler ve giderler…
Onlar bu acıyı bir kezden fazla kaldıramayacaklarını bilirler…

Kendine iyi bak derler ve giderler. Bu sözlerin içinde ihanet yok hiç bir zaman olamaz derler ve giderler.. En büyük ihanet değilmidir aslında seni seveni, ihtiyacı olani yüz üstü bırakıp gitmek..
Kendine iyi bak derler ve giderler. Seni suskunluğa mahkum edip giderler, seni parçalara ayırıp en büyük parçayı yanında alıp giderler, seni senden alıp giderler..

Daha kötüsü suçlayamazsın onları bunlar için.. Kendine iyi bak deyip gidenin geçerli bir nedeni vardır elbet suçlatmaz kendini… Savaşmadıkları için kızarsın ama suçlayamazsın, savaşmışlarsa yenildikleri için kızarsın yine suçlayamazsın. Ayrılığın kaçınılmazlığına inandırır seni..
Kendien iyi bak derler ve giderler… Elinden umutlarını, düşlerini, sevgilerini alıp giderler. Bir tek anıları bırakırlar geride birde hatırladıkça göz yaşlarına boğulasın diye unutulmayan nağmeler…

Arkalarına bakmadan çekip giderler eğer yalniz kalmışsan. Çünkü insafsızlıklarını görmek istemezler.. Herşey o saniye bitsin kapansın bu sayfa isterler, bitti diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Seni istemiyorum artık, hayatımdan çıkarıcam ama bilki hiç unutamıcam diyemedikleri için kendine bak derler. Biliyorum çok kanıcaksın ama daha iyisini yapamıyorum diyemedikleri için kendine iyi bak derler. Vicdanlarını rahatlatmak için kendine iyi bak derler. Çünkü o kan uzun süre akıcaktır ve o yara asla kapanmıcaktır..

Bilirler, kendine iyi bak bir noktadır çoğu zaman, kendine iyi bak deme bana. Sadece kötülükler noktalansın isterim ben, oysa sen kötü değilsin; sen gözümdeki ışık, dudağımdaki tebessüm, sen içimdeki sevinçsin, sen hayatıma renk katan, sen yüreğimdeki çarpıntı, sen hayatımdaki neşesin. Sen yolumu aydınlatan, sen dert ortağım, sen gönül yoldaşım, sen bir tanesin.

Kendine iyi bak deme bana nokta koyma, keşke böyle yaşanmasaydı bazı şeyler, keşke affedebilsen beni, keşke bende seni affedebilsem. Keşke döndürebilsek zamanı geriye, nafile ama yinede gitmesen olmazmı, bitmesek olmazmı, sen eksikken ben nasıl tam olurum, senden kalan boşluğu kimlerle doldururum? Savaşsak aramıza giren şeytanla olmazmı?
Hani büyük aşklar her türlü engeli aşardı,
Hani gerçek dostluklar her sınavı geçerdi,
Hani sevgi eninde sonunda kazanırdı,
Hani hayatta kirlenmeyecek değerler vardı,
Hani en büyük zaferler en kanlı savaşların ardında kazanılırdı..
Bunların hepsi yalanmı? Sahiden gitmesen olmazmı, bitmesek olmazmı?
Peki o zaman… Senin istediğin gibi olsun…
Öyleyse…Sen de “Kendine İyi Bak.”

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.