Custom Search

100 Temel Eserle İlgili 100 Test Sorusu ve Cevap Anahtarı

7 Eylül 2023

100 Temel Eserle İlgili 100 Test Sorusu ve Cevap Anahtarı İNDİR

Açıklama: Öğrencilerimize roman okuma ödevi verdiğimizde genellikle internetten özetleri bulup bir çıktı alarak bize teslim ediyorlar. Onlara bir türlü roman okutamıyoruz. Bir öğrencinin romanı okuyup okumadığını gerçekten anlayabilmeniz için ekteki dosyada 100 temel eserden 100 test sorusu ve bunların cevap anahtarı verilmiştir.

Uygulama: 2010 – 2011 Eğitim Öğretim yılı için senenin hemen başında tüm öğrencilere bir duyuru yapılarak Kitap Okuma Yarışması başlatılabilir. Bu duyurunun içeriği şu şekilde olabilir:

“Yüz Temel Eser’den seçilen aşağıda belirttiğimiz kitapları mayıs ayına kadar okuyunuz. Sadece bu kitapların içeriğinden sizleri mayıs ayında sınava alacağız. 1. olana da …. ödülünü vereceğiz.”

Öğretmenler mayıs ayına kadar bu sınavı sürekli gündemde tutarlar. Öğrenciler arasında tatlı bir rekabet oluşturmaya çalışırlar. Örneğin derslerde “Çok merak ediyorum, Kitap Okuma Yarışmasında kim 1. olacak?, büyük ödülü kim alacak?” , “Bu yıl acaba kitap kurdu kim olacak?” gibi sözlerle okul idaresinin ve öğretmenlerin bu işi ne kadar ciddiye aldığını onlara hissettirirler.

Unutmayın ki sizin önemsemediğiniz bir şeyi öğrenciler hemen anlar ve onlar da önemsemez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.