Custom Search

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı, 11. ve 12. Sınıf Dil ve Anlatım Uygulama Örnekleri

3 Aralık 2016

Değerli Meslektaşlarım,
9.Sınıf Türk dili ve edebiyatı dersi ve 10,11,12.Sınıflar Dil ve Anlatım dersleri uygulama sınavında öğrencilerin okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerindeki yeterlikleri ölçülmektedir.

9.Sınıf Türk dili ve edebiyatı dersi uygulama sınavı için her bir beceri alanına bir ders saati ayrılmıştır. 10,11,12.Sınıflar dil ve anlatım dersleri uygulama sınavı için her iki beceri alanına bir ders saati ayrılmıştır.

Hazırlanan sorular Meslek Lisesi öğrenci seviyesine yöneliktir. Okuma becerisi alan soruları kalabalık sınıflara göre hazırlanmıştır. Bu yüzden de kullanılacak olan puanlama ölçeği ona göre hazırlanmıştır.

Dinleme becerisi alanına yönelik sorular ders kitaplarında yer alan metinlerden alınarak şahsım tarafından kayıt edilerek hazırlanmıştır. Diğer bir alternatif, metin öğretmen tarafından okunabilir.

Uygulama sınav kâğıdı dört sayfadan oluşmaktadır. World sayfası pdf’ye çevrildiğinde ( google yazıp kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. ) ve pdf dosyası bilgisayarda kitapçık şeklinde çıktı alındığında A4 kâğıdı dörde bölünerek tek bir sayfada dört becerinin ölçülmesine olanak veren sınav kâğıdı kolaylıkla oluşmaktadır. Yaptım ve uyguladım. Gayet güzel oldu.

Bu çalışma örnek bir uygulamadır. Kesin hükümler içermez. Uygulama sınavının genel hatları zümre öğretmenler kurulunda alınan karar ile belirlenir. Umarım değerli arkadaşlarımın işine yarar. Sevgi ve saygılarımla.

Ekrem YEKREK
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Uygulama Örnekleri

indirr

11. Sınıf Dil ve Anlatım Uygulama Örnekleri

indirr

 

 

 

12. Sınıf Dil ve Anlatım Uygulama Örnekleri

indirr

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.