Custom Search

9. Sınıf Türk dili ve edebiyatı yıllık planı 2016 – 2017

7 Ağustos 2016

2016-2017 9 TDE YILLIK PLAN İNDİR

Aşağıdaki planda 9.Sınıf Türk Edebiyatı Yıllık planı 2016 2017  Ders saati 3+1+1   dağılım şeklinde ve dil bilgisi okuma etkinlikleri kısmına çekilmiştir.

NOT: Önceki plan yenisi ile değiştirilmiştir. Öğretmenin açıklaması:

Yeni planda neler mi düzeltildi?

Şunlar : Hazırladığım planda 20-24 Şubat 2017 tarihlerinde “Roman Çeşitleri” konusunu yazmışım ancak MEB’in öğretim programında özellikle “roman türlerine girilmez” yazmakta. Bu sebeple o kısmı çıkartıp roman ile hikaye türünün karşılaştırılması konusuna yer verdim.Ayrıca 26-30 Aralık 2016 tarihlerinde “zihniyet” kavramı var. Öğretim programında “zihniyet” kavramına dair herhangi bir ibare yok. Bu yüzden çıkarılmıştır. “Sıfat” konusu öğretim programında “zamir” konusundan önce gelmekte.Planda sıralama düzeltilmiştir.Yine dilekçe konusu çıkarılmıştır.Çünkü Yeni öğretim programına göre 10.sınıfta işlenecektir.

EKREM YEKREK

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Etiketler:

Yorumlar

 1. Ahmet TOK dedi ki:

  Elinize sağlık, çok uğraşmışsınız. Konuları ve kazanımları yatay olarak aynı satır aralıklarında yapmanız mümkün müdür?

  Plan sonunda belirttiğiniz “c. 2488 sayılı Tebliğler dergisindeki Atatürkçülük konuları” na yer verilmemiş.
  Selamlar.

 2. blank Ekrem YEKREK dedi ki:

  Teşekkür ederim.Mümkün.İsterseniz onu da gönderirim.Atatürkçülük konularına yer verilmiştir.Kırmızı renk ile belirtilmiştir.Türk edebiyatı ve dil ve anlatım derslerinde yer alan Atatürkçülük konuları yıllık plana yerleştirilmiştir.İsterseniz hangi derslerde hangi ünitede hangi Atatürkçülük konularının işlenmesi gerektiğiyle ilgili yıllık planları da buradan paylaşabilirim.

 3. blank Ekrem YEKREK dedi ki:

  Sayın Ahmet TOK,yayınlanan yıllık plan benim hazırladığım yıllık plan değil.Yetki arkadaşımla görüştüm ve yıllık planı gönderdim.Umarım en kısa zamanda gerekli düzenlemeyi yapar.

 4. blank Hakan BAĞCIVAN dedi ki:

  Elinize emeğinize sağlık. İstifade edeceğiz inşallah.Şimdiden hakkınızı helal edin. Ancak kazanımlar kısmında metin türlerinin tarihi gelişimleriyle ilgili kazanımlara yer verilmiş. Bu kazanımlar 10. sınıftan itibaren başlaması gerekmez mi. Müfredatta 9. sınıfta türün özellikleri yer alırken 10 . 11. 12. sınıflarda tarihi gelişimleri yer alıyor. Bu konunun tarafınızdan değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

 5. blank hd dedi ki:

  Öncelikle plan için teşekkürler. Ancak aklıma takılan birkaç soru vardı. Mesela Ses olayları iki saate yazılmış, nasıl yetiştirilecek? Aynı şekilde yazım kuralları iki saatte nasıl verilecek?

 6. blank günay dedi ki:

  Dil bilgisi planda iki gözükse de okunan metinlerle birlikte e işleneceği için süre artırılabilir