Custom Search

Mutluluğun Peşinden Gitmek

24 Mayıs 2014

500 kişi bir seminerdeydi. Birden konuşmacı durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. Herkese bir balon vererek başladı. Herkes gazlı kalemle balonuna adını yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya kapatıldı.
Katılımcılar odaya alındı ve 5 dakika içinde üzerine isimlerini yazdıkları balonu bulmaları söylendi. Herkes deli gibi kendi adını aramaya başladı, insanlar çarpıştılar, bir birlerini ittirdiler, tamamen bir kaos ortamı oluştu.
5 dakikanın sonunda kimse kendi balonunu bulamamıştı.
mutlulukKonuşmacı bu sefer herkesin bir balon almasını ve üzerinde adı yazan kişiye o balonu vermesini söyledi. Bir kaç dakika içinde herkes kendi balonuna kavuşmuştu.
Konuşmacı dedi ki: “Yaşamımızda bunu görüyoruz. Herkes deli gibi mutluluğu arıyor ve nerede olduğunu bilmiyor. Bizim mutluluğumuz başkalarının mutluluğunda gizlidir. Onlara mutluluk verin; sizinki size gelir. Ve insanların yaşam amacı da budur…mutluluğun peşinden gitmek.”

Tiffany Moore

Etiketler:

Yorumlar

 1. blank zafer dedi ki:

  mutlu olmak için başkasını mutlu etmek gerekir…..

 2. blank sürprizzzz dedi ki:

  gerçektende öle
  hikaye çok anlamlıydı çok beğendim

 3. blank Saf kalpli dedi ki:

  Mutluğu bu şekilde buluyorum ama Mutlu ettiğim insanlar çıkar peşinde koşmaya başlıyorlar seni enayi olarak görüp dalga geciyorlar… İnsanlık nankör ne kadar iyilik yaparsan Okadar kötü oluyorsun…

 4. blank Maral dedi ki:

  Bu hikâye muhteşem evet doğru mutlu olmak için başkalarını mutlu etmek gerekir

 5. blank neşenur KAYA dedi ki:

  Efsane ötesi yazmışşsınız. O kadar doğru bir şey yazmışşsınız ki.. Keşke benim babam da görse.Ellerinize sağlık harikaydı. Okurken duygulandım. Bu dünyanın sizin gibi kafalara ihtiyacı var özellikle çocukların. TEŞEKKÜRLER

 6. blank baba dedi ki:

  çok guzel bir hikaye her gun bunlarnan biz hayat taşıyoruz